Connect with us

Sport

Ten Hag kundërshton vendimet e Setien: De Jong nuk është golashënues

Publikuar

me

Me Quique Setien në krye të stolit të Barcelonës, Frenkie de Jong po luan në një rrol më të avancuar, madje dje holandezi ka gjetur edhe rrugën e golit.

Pas golit të De Jong, disa fjalë për lojtarin ka folur edhe trajneri i Ajax, Ten Hag, i cili ka vënë në pikëpyetje rrolin e lojtarit. Sipas Ten Hag, De Jong nuk është golashënues dhe mund të bëjë më mirë nëse luan më prapa.

“Ai nuk është golashënues. Ai është një lojtar që furnizon… që furnizon shokët e skuadrës që jep asistime” ka thënë Ten Hag, transmeton lajmi.net.

Me prezencën e Busquets në formacionin e Barcelonës, do të jetë e pamundur për Frenkie që të luaj në pozitën ku Erik ten Hag insiston. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com