Connect with us

Bota

Stuhia Kiara hap një vrimë gjigante në oborrin e një shtëpie (Video)

Publikuar

me

Një vrimë gjigante është hapur në oborrin e një shtëpie në Rochdale, pas shiut të rëndë të shkaktuara nga Stuhia Kiara gjatë vikendit.

Një video shfaq një pjesë të barit derisa kolapson në vrimë, dhe e cila shihet derisa ka ujë që rrjedh brenda.

Amanda Webster i ka thënë LBC News-it se gjatë vikendit ishte dëshmitare e hapjes së kësaj vrime në oborrin e shtëpisë së saj në Rochdale, shkruan Independent, përkthen Periskopi.

Jo larg nga Rochesteri, lumi Irwell doli nga bregu i saj në Radcliffe, duke shkaktuar përmbytje.

Stuhia Kiara vazhdon të shkakojë kaos në Mbretërinë e Bashkuar, me më shumë se 20 mijë shtëpi që kanë mbetur pa energji elektrike.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com