Connect with us

Bota

Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor

Publikuar

me

Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind e 1.200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit.

Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e hënën, raporton Reuters, duke shtuar se linja ajrore gjermane Lufthansa kishte anuluar të gjitha fluturimet në distanca të gjata dhe të shkurtra nga Aeroporti i Munihut deri në orën 13.00.

Lufthansa gjithashtu ka anuluar fluturimet për në aeroportet në Hamburg, Berlin, Hanover, Dortmund, Dyseldorf, Këln dhe Shtutgart.

Për shkak të stuhisë Kiara, e cila në Gjermani quhet Sabina, pati një ndërprerje të trafikut hekurudhor.

Ndërmarrja hekurudhore gjermane Deutsche Ban ka paralajmëruar se do të pezullojë linjat e transportit të gjatë nëpër Gjermani në Evropë nga ora 17.00 e tutje

Lajme39 mins ago

“Po del nga binarët”, Eni Vasili shpërthen keq ndaj të ftuarit në studio: Mos provoko, s’më mëson dot mua

Lajme1 hour ago

Negociatat me PD, Fatmir Mediu zbulon dy kërkesat që i ka bërë Lulzim Bashës për 25 Prillin

Kosovë2 hours ago

Haziri: PDK duhet të mbetet në opozitë

Bota2 hours ago

Kriza qeveritare në Itali, çfarë ndodh nëse Conte jep dorëheqjen

Lajme2 hours ago

Bekim Sali kandidat i ASH-AAA për kryetar të Çairit? Ja si përgjigjet Skender Rexhepi

Lajme2 hours ago

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Lajme2 hours ago

Pedagogia e pyet ‘live’ se kur do të largohet nga politika, Rama heq mikrofonin dhe befason me reagimin

Bota3 hours ago

Kurti: Me administratën Biden do të jetë ndryshe

Religjion3 hours ago

Njevoja e njeriut për fenë – Hoxhë Ibrahim Alija

Kosovë3 hours ago

“Tri zgjidhje kryesore” për finalen me Serbinë, ndizet përsëri alarmi për Kosovën

Lajme3 hours ago

U nis për kryeministër, u bë Avokat i Popullit! Ende s’dihet se kush do të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit

Lajme4 hours ago

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Shëndetësi4 hours ago

Si të kujdeseni për sytë tuaj tani që jeni para ekraneve më shumë se kurrë më parë

Kosovë4 hours ago

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Shëndetësi5 hours ago

Nuk jemi të vetëdijshëm sa i dëmtojnë dhëmbët disa shprehi: Shmangni këto gjëra

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com