Connect with us

Lajme

Struktura e re e Policisë, Lleshaj: Qasje e re kundër korrupsionit

Publikuar

me

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, nuk pranoi të japë shumë detaje mbi strukturën e re të policisë e cila është në krijim e sipër.

Nga Vlora, Lleshaj deklaroi se struktura e re do të fokusohet në luftën kundër krimit ekonomik dhe korrupsionit si dy fusha, të cilat, sipas tij, meritojnë një qasje të re.

“Njësia është në krijim e sipër dhe nuk mund të them se si do të jetë trajta përfundimtare. Bëhet fjalë për një struktura që do të adresojë krimin ekonomik dhe korrupsionin. Kaq mund të them sot, kur të formalizohet do të gjeni edhe detajet”, tha Lleshaj./ A2 CNN

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com