Connect with us

Lajme

Spasovski shpreh ngushëllime për jetët e humbura të fëmijëve në fatkeqësinë në Rramanli

Publikuar

me

Kryeministri Oliver Spasovski sonte në profilin e tij në Fejsbuk ka shprehur ngushëllime deri te familja e cila humbi tre fëmijë në shpërthimin e bombolës së gazit në fshatin Romanovcë të Kumanovës.

“Shpreh ngushëllimet e thella me bashkëqytetarët e mi nga Komuna e Kumanovës, banorë të Romanovcës, për jetët e humbura tragjikisht të tre fëmijëve dhe dëshiroj shërim të shpejtë shtatë persona tjerë të lënduar”, shkruan Spasovski në Fejsbuk.

Shpërthimi ndodhi sot rreth orës 10 në Romanovcë. Jetën e humbën tre fëmijë të moshës 8, 9 dhe 11 vjet. Në fatkeqësinë shtatë persona kanë marrë të djegura. Prej tyre katër janë në gjendje të rëndë më shkallë të lartë të djegies dhe janë në mjekim në Shkup.

Advertisement

REKLAMA
Kosovë3 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport3 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë3 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë4 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë4 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport4 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë4 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë5 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport5 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë5 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport5 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë5 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë5 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë6 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë6 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com