Connect with us

Bota

Shtatë persona të vdekur nga stuhia “Ciara”

Publikuar

me

Të paktën shtatë persona kanë vdekur në të gjithë Europën pas stuhisë “Ciara”, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Erërat e shumta në Poloni kanë shkatërruan çatinë e një dyqani duke lënë të vdekurr një grua bashkë me dy vajzat e saj.

Një burrë ka vdekur pasi varka e tij u përmbyt në jug të Suedisë. Ndërsa personi tjetër që ishte në bord mbetet i zhdukur.

Dy persona të tjerë kanë vdekur në veturat e tyre- njëri në Gjermani ndërsa tjetri në Slloveni.

Advertisement
Sport9 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme11 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë11 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme13 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë29 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport32 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme39 mins ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë45 mins ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme54 mins ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë1 hour ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë1 hour ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Lajme1 hour ago

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Lajme2 hours ago

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

Kosovë2 hours ago

Polemika në Kuvend për fillimin e vitit shkollor, opozita kritikon

Lajme2 hours ago

Antarësimi në BE, Presidenti: Shqipëria s’do të sakrifikojë as për kokën e Metës e as Ramës

loading...

MË TË LEXUARAT