Connect with us

Sport

Setien flet për titullin e kampionit, tregon për gjasat e Barcelonës në raport me Real Madridin

Publikuar

me

Aktualisht, në La Liga është skuadra e Real Madrid ajo që prinë klasifikimin, me tri pikë më shumë sesa Barcelona.

Megjithatë, përkundër kësaj, Setien nuk është i dorëzuar në këtë garë, dhe beson se skuadra e tij ka gjasat e barabarta me liderët.

“Shumë tituj të ligës janë vendosur nga detajet, minutat e fundit, në situata të cilat asnjëra skuadër nuk mund t’i kontrollojë” ka thënë Setien, transmeton lajmi.net.

“Ne jemi aq favoritë sa janë edhe Real Madrid. Ata kanë tri pikë avantazh, por ne kemi një ndeshje në ‘Santiago Bernabeu’ dhe kur momenti të vjen, ne kemi pritje të mëdha” ka shtuar trajneri.

“Ne e dimë rëndësinë e kësaj ndeshje, dhe do të futemi për maksimumin” ka thënë ndër të tjerash Setien.

Setien aktualisht ka telashe me fazën e sulmit te skuadra e tij, për shkak të lëndimeve të Luis Suarez dhe Ousmane Dembele. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com