Connect with us

Ndryshe

Sërish në Hënë: Amerikanët kërkojnë ende para

Publikuar

me

Administrata presidenciale amerikane po kërkon një nxitje të madhe në fondet vjetore të NASA-s për të përmbushur misionin e dërgimit të njerëzve në Hënë deri në vitin 2024. Në kërkesën vjetore të buxhetit, Shtëpia e Bardhë i kërkoi Kongresit të shpenzojë më shumë se 25 miliardë dollarë për NASA-n për vitin fiskal 2021, 12.4 miliardë […]

.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com