Connect with us

Lajme

Seancë e re për rastin “Reket”

Publikuar

me

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë procesi gjyqësor për rastin “Reket” , ku janë të akuzuar Bojan Jovanovski Boki 13 dhe Katica Janeva.

Dy seanca e fundit nuk u mbajtën për shkak të sëmundjes së gjykatëses Vaska Nikollovska-Masevska dhe për shkak të gjendjes shëndetësore të të pandehurit Jovanovski.

Gjykimi për këtë lëndë është në fazë të prezantimit të dëshmive materiale nga ana e Prokurorisë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com