Connect with us

Sport

Sarri takohet me presidentin e Juventusit, kjo është arsyeja

Publikuar

me

Sipas asaj që raporton La Stampa, takimi në mes të presidentit dhe vetë trajnerit u bë edhe më i arsyeshëm pas humbjes 2:1 që pësoi ‘’Zonja e Vjetër’’ kundër Hellas Veronas javën që lamë pas.

Statistika e klubit nga Torino janë dukshëm më të dobëta sesa në kohën që skuadra menaxhohej nga Massimiliano Allegri, përcjell lajmi.net.

35 herë kampionët italianë kanë nëntë pikë më pak se mesatarja e pikëve që kishin nën urdhërat e Allegrit.

Kur këtyre fakteve ia shtojmë zërat se Guardiola shumë lehtë mund të bëhet trajner i Juventusit, stoli i Sarrit dridhet dyfish më shumë dhe gjasat për largimin e tij janë shumë më të mëdha.

Të enjten, Juventusi do të udhëtojë për në Milano për ta zhvilluar ndeshjen e parë të gjysëmfinales së Kupës së Italisë kundër Rossonerëve, dhe dështimi eventual në këtë ndeshje do të ishte i pariparueshëm për 61-vjeçarin. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com