Connect with us

Lajme

MAQEDONI/ Rrogë shtesë për rreth 5000 policë

Publikuar

me

Kryeministri teknik Oliver Spasovski ka bërë të ditur se rreth 5000 zyrtar policor do të marrin bonuse rrogë.

“Për herë të parë u mundësojmë zyrtarëve policor që të realizojnë të drejtën e tyre tu paguhet shtesë përpos shtesës për rrogë edhe bonos në vlerë prej një rroge mesatare nëse kanë punuar mbi 150 orë nga koha e rregullt e punës dhe nëse nuk kanë munguar më shumë se 21 ditë në një vit. E kemi kthyer dinjitetin e zyrtarëve policor, i bëmë më të afërt me qytetarët”, ka shkruar kryeministri teknik, Oliver Spasovski, përcjell SHENJA.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com