Connect with us

Sport

Ranglista e ATP: Kush ishte më gjatë në top treshen më të mirë, Federer apo Nadal? Djokovic akoma larg

Publikuar

me

Për fatin e tifozëve të tenisit, të tre kanë luajtur në kohë të njëjtë, dhe kemi pasur mundësi që të shohim secilin prej tyre, madje edhe përballë njëri tjetrit.

Për shumë kë Federer është më i miri në histori, për disa Nadal e për disa të tjerë Djokovic.

Por, kush nga tre reketët ka qëndruar më së gjati në top treshen e renditjes së ATP, në total?

Roger Federer ka qëndruar për plotë 748 javë në top tre të renditjes së ATP, duke prirë kështu këtë listë, përcjell lajmi.net.

Pas tij renditet Rafael Nadal, i cili tashmë numëron 600 javë që e kanë gjetur atë në top tre të këtij klasifikimi.

Në pozitën e tretë renditet Jimmy Connors, me 591 javë të numëruara, duke lënë prapa vetes Djokovicin me 569 javë.

Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic së bashku numërojnë rreth 36 vite dhe nëntë muaj që kanë qëndruar në top treshen e më të mirëve, në renditjen e ATP. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com