Connect with us

Lajme

Rama e pret Kurtin me ceremoni shtetërore (VIDEO)

Publikuar

me

Kryeministri Albin Kurti është pritur nga homologu i tij shqiptar Edi Rama me ceremoni shtetërore në Tiranë.

Kjo është vizita e parë zyrtare e shefit të qeverisë kosovare jashtë shtetit prej që e mori detyrën javën e kaluar, njofton Klan Kosova.

Kryeministri Kurti gjatë vizitës në Tiranë do të ketë takime të ndara me presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

LIVE: Vizita e parë e Albin Kurtit, si kryeministër, në Tiranë – Pritet nga Edi Rama

Gepostet von IndeksOnline am Montag, 10. Februar 2020

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com