Connect with us

Kosovë

Qytetari nga Drenica i tregon Vjosa Osmanit se ku e mbajnë foton e saj pasi ajo e hoqi foton e Thaçit

Publikuar

me

Zhvendosja e fotografisë së presidentit Hashim Thaçi nga ana e Kryetares se re të Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka ngjallur reagime të shumta.

Më e zëshmja është PDK-ja e cila ka braktisur edhe punimet e Kryesisë së Kuvendit, dhe ka thënë se nuk do ta vazhdojë bojkotin derisa të rikthehet foto e presidentit në vendin adekuat.

Por kryeparlamnetarja Osmani insiston se nuk e ka shkelur ligjin dhe se nuk do ta rikthen foton, shkruan Reporteri.net.

Ndërsa Osmanit po i pengon ta ketë përballë foton e presidentit, rajoni i Drenicës nga vjen Thaçi, nuk po e pengon fare fotoja e kryekuvendares që ka mbetur ende në një nga fshatrat atje.

Një qytetar ka publikuar foton duke thënë se foton e Vjosës nuk po e prekin drenicakët.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com