Connect with us

Lajme

Qeveria shfuqizoi sistemimet e Çulevit në MPB

Publikuar

me

Vendimet për sistemim në Ministrinë e Punëve të Brendshme, të cilat janë miratuar para 3-4 ditëve nga ministri teknik i Punëve të Brendshme, Nake Çulev, dje janë shfuqizuar.

Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar, dje në seancë të Qeverisë, në bazë të Ligjit për Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, u miratua vendim për shfuqizimin e 89 vendimeve për sistemim në vend të punës, që i miratoi ministri teknik, Nake Çulev më 6 dhe 7 shkurt të këtij viti.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com