Connect with us

Lajme

Qeveria do ta shpërblejë ekipin “Toka e Mjaltë” me tre milionë denarë

Publikuar

me

Ekipi i “Tokës së Mjaltë” do të shpërblehet me tre milionë denarë, ka vendosur Qeveria në seancën e sotme.

Për këtë vendim ka informuar ministrja e Financave, Nina Angellovska në profilin e saj në Fejsbuk.

“Mjaltit tanë, dje e fituan çmimin Oskar më të vlefshëm- për njerëzi, thjeshtësi, ndërgjegjësim për mjedis jetësor dhe zemër të madhe. I fituat zemrat tona dhe të miliona njerëzve nëpër botë dhe me një gjest simbolik duam t’ju falënderojmë- prandaj sonte sollëm vendim në seancë qeveritare për shpërblim në para prej 3 milionë denarë për ekipin Mjaltit. Pasi i dhatë epitetin ‘Mjaltë’ vendit tonë. Pasi na bëtë shumë krenar”, ka shkruar Angellovska.

Filmi dokumentar “Toka e Mjaltë” nuk fitoi Oskar, por ishte nominuar në dy kategori- për film dokumentar më të mirë dhe film me origjinë joangleze

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com