Connect with us

Kosovë

Publikohet lista e të gjitha shteteve të prekura me Koronavirus

Publikuar

me

Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën.

Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste në 31 vende të ndryshme, shkruan CNN.

Këto janë rastet e konfirmuara deri më tani:

Japoni: 738 raste, 3 vdekje

Koreja e Jugut: 433 raste, 2 vdekje

Singapori: 86 raste

Hong Kong: 68 raste, 2 vdekje

Tajlanda dhe Shtetet e Bashkuara: 35 raste secila

Irani: 28 raste, 5 vdekje

Tajvan: 26 raste, 1 vdekje

Malajzi: 22 raste

Australia: 21 raste

Itali: 17 raste, 2 vdekje

Vietnami dhe Gjermania: 16 raste secila

Francë: 12 raste, 1 vdekje

Makao: 10 raste

Kanada, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe MB: 9 raste secila

Filipine: 3 raste, 1 vdekje

India: 3 raste

Rusia dhe Spanja: 2 raste secila

Belgj ikë, Kamboxhia, Finlandë, Nepal, Sri Lanka, Suedi, Egjipt, Liban dhe Izrael: 1 raste secila

Advertisement

REKLAMA
Kosovë15 seconds ago

75 vjet nga masakra e Tivarit

Kosovë5 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport5 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë5 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë5 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë6 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë6 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport6 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë6 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë7 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë7 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com