Connect with us

Sport

PSG triumfon në spektaklin e shtatë golave kundër Bordeaux

Publikuar

me

Kampionët francezë u befasuan qysh në fillim me Hwang (18′) i cili realizoi golin e epërsisë për mysafirët, derisa Edinson Cavani (25′) dhe Marquinhos (45+1′) përmbysën gjithçka.

Por në 45 minutëshin e parë u shënua edhe një gol, me Pablo (45+5′) që barazoi rezultatin pas një gabimi qesharak të portierit vendas.

Gjithsesi, PSG realizoi dy gola të shpejt në pjesën e dytë. Fillimisht me Marquinhos (63′) e më pas me Kylian Mbappe (69′), para se Ruben Pardo (83′) të ngushtonte diferencën në 4:3 – që në fund doli të jetë rezultati përfundimtar i takimit.

Deri në fund, vlen të përmendet përjashtimi i Neymar pas dy kartonëve të verdhë.

PSG është lider i padiskutueshëm në Francë me 65 pikë, kurse Bordo në vendin e 12 tubon 35 pikë. /Lajmi.net/

Advertisement

REKLAMA
Kosovë4 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport5 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë5 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë5 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë6 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë6 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport6 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë6 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë7 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë7 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë7 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com