Connect with us

Bota

Plas skandali: ShBA-të dhe Gjermania spiunuan 120 qeveri të botës

Publikuar

me

Shërbimet sekrete gjermane dhe amerikane në mënyrë të fshehtë kishin mbledhur komunikime të klasifikuara të qeverive për dekada me radhë përmes kontrollimit sekret të një kompanie deshifrimi, kanë thënë raportet. Firma zvicerane Crypto AG kishte ofruar pajisje deshifrimi më shumë se 120 qeverive gjatë periudhës së Luftës së Ftohtë e deri në vitet 2000. Por […]

.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com