Connect with us

Lajme

Plas grushti/ Drejtori i Postës së Vlorës bën për spital vartësin, ngjarja mbahet e fshehtë

Publikuar

me

Një denoncim i rëndë ka mbërritur në redaksinë e Gazetës SHQIP, ku raportohet për një skandal në Postën e Vlorës.

Sipas denoncuesit, drejtori i Postës, Vullnet Bilbilaj është përleshur fizikisht me vartësin e tij, brenda ambienteve të zyrës.

Mësohet se punonjësi ka marrë plagë të lehta dhe është dërguar në spital për mjekim. Ngjarja e rëndë, e cila po mbahet e fshehtë ka shkaktuar panik tek punonjësit, ndërsa gjithçka është filmuar nga kamerat e sigurisë.

Drejtori Vullnet Bilbilaj mundohet t’a fshehë ngjarjen, e cila ka sjellë jo pak panik te punonjësit. Gjithçka është është parë dhe nga qytetarët dhe nga kamerat e sigurisë”, thuhet në denoncim.

Në denoncim thuhet se “Pozicioni si sekretar organizativ i PS Vlorë dhe njeriu më i besuar i kryetarit të PS, Anduel Tahiraj e bllokojnë me të gjitha menyrat publikimin e këtij lajmi”.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com