Connect with us

Bota

Për herë të parë në historinë amerikane bëhet shef policie një mysliman

Publikuar

me

yteti Paterson në shtetin e Nju Xhersit për herë të parë ka emëruar shef të policisë një mysliman turko-amerikan.

Ibrahim “Mike” Baycora u betua me dorën e majtë në një kopje të Kur’anit si shefi i 17-të i policisë së qytetit Paterson gjatë një ceremonie në bashkinë e qytetit.

Duke folur në këtë ceremoni, kreu i bashkisë Paterson, Andre Sayegh, përshëndeti të pranishmit në gjuhën turke.

“Në historinë e SHBA-së Baycora do të jetë turku i parë si shef policie. Ai do të jetë myslimani i parë si shef policie në qytetin Paterson”, tha Sayegh duke shtuar se me këtë gjest SHBA ka bërë histori.

“Në këtë vend ka mundësi. Nuk ka rëndësi nga vjen”, u shpreh Baycora. /ATSH

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com