Connect with us

Lajme

Pas Ramës, Kurti pritet nga Meta

Publikuar

me

Pas takimit dhe konferencës me kryeministrin Edi Rama, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur në takim nga presidenti shqiptar Ilir Meta.

Kurti do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Më pas, ai do të pritet nga kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili do ta nderojë atë me një çmim.

Kryeministri kosovar nuk do të largohet nga Tirana pa u takuar edhe me liderin e opozitës, kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën.

Kryeministri Albin Kurti ka zgjedhur që vizitën e tij zyrtare jashtë Kosovës ta bëjë në Shqipëri.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com