Connect with us

Kosovë

Pas LDK-së, Fiknete Bejta braktis edhe AAK-në

Publikuar

me

Fiknete Bejta nuk është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ish-anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës që kishte aderuar në AAK,  është larguar edhe nga partia e Ramush Haradinajt.

Bejta ka publikuar në Facebook se është asambleiste e pavarur në Komunën e Prishtinës.

Ftohja e raporteve me AAK-në ishte vërejtur  së fundmi  nga disa postime në Facebook të Bejtës, përmes të cilave kritikonte partinë që ishte pjesë e saj./Periskopi/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com