Connect with us

Bota

Pas kërcënimit për vënie të bombës, policia spanjolle evakuon punonjësit nga zyrat e Amazonit në Madrid

Publikuar

me

Selia e kompanisë amerikane Amazon në Spanjë është evakuuar sot pas kërcënimeve për vënie të bombës, ka njoftuar policia spanjolle, shkruan Reuters.

“Kemi pranuar telefonatë dhe aktualisht jemi duke e analizuar”, ka shtuar zëdhënësi i policisë, transmeton Telegrafi.

Policia kishte pranuar telefonatën rreth orës 11, kurse sipas informatave të para në ndërtesë nuk ka gjetur asgjë të dyshimtë.

Zyrat e kompanisë Amazon gjenden në ndërtesën e kompleksit Prado, në parkun e biznesit në rrugën Ramidmer de Prado, sikur selia e Alcatel.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com