Connect with us

Bota

Pamje të frikshme nga tërmeti 6.9 në Japoni, gjithçka bie në tokë e shkatërruar

Publikuar

me

Mediet e huaja kanë publikuar pamjet e frikshme të tërmetit me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, që tronditi mbrëmjen e kaluar Japoninë.

Camera man holding the camera steady better than most, all during a 9.0 earthquake from r/PraiseTheCameraMan

Siç shihet në këtë video, tërmeti ka qenë aq i fuqishëm, sa ka lëvizur gjithçka në mënyrë të frikshme. Nga pamjet e kamerave të sigurisë, shihet se në një biznes gjithçka bie në tokë e shkatërruar, ndërsa lëkundja ndjehet edhe në tokë, pra në ambientet e jashtme.

Tërmeti u ndje nga të paktën 10 milionë banorë, ndërsa nuk la pas asnjë viktimë. Por, EMSC raportoi se ka një rrezik për cunam në Oqeanin Paqësor.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com