Connect with us

Bota

Pamje nga vendi ku ndodhi sulmi që tronditi Gjermaninë

Publikuar

me

11 persona u vranë nga të shtënat me armë brenda dhe jashtë dy lokaleve të nargjiles në qytetin Hanau të Gjermanisë.

Sipas të dhënave të policisë pesë persona të tjerë mbetën të plagosur natën e kaluar.

Sipas informacioneve të publikuara së fundi personi i dyshuar për të shtënat fatale në qytetin e Hanau është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, teksa në të njëjtën adresë është arrestuar edhe një person i dyshuar lidhur me këtë rast.

Sulmi i parë ndodhi në lokalin ‘Mid Midnight’,transmeton Indeksonline. Teksa po largoheshin nga vendi i ngjarjes të dyshuarit kanë shtënë me armë edhe në lokalin e dytë me emrin ‘A Arena Bar’.

Një automjet me ngjyrë të errët është parë duke u larguar nga vendndodhja, 12 milje në lindje të Frankfurtit.

Djali i menaxherit të njërit prej lokaleve kishte deklaruar se viktimat janë njerëz që i njohin me vite dhe se dy nga të vdekurit ishin pjesë e stafit.

Advertisement

REKLAMA
Kosovë4 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport4 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë4 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë5 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë5 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë6 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport6 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë6 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë6 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë7 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë7 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com