Connect with us

Bota

Pamje nga vendi ku ndodhi sulmi që tronditi Gjermaninë

Publikuar

me

11 persona u vranë nga të shtënat me armë brenda dhe jashtë dy lokaleve të nargjiles në qytetin Hanau të Gjermanisë.

Sipas të dhënave të policisë pesë persona të tjerë mbetën të plagosur natën e kaluar.

Sipas informacioneve të publikuara së fundi personi i dyshuar për të shtënat fatale në qytetin e Hanau është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, teksa në të njëjtën adresë është arrestuar edhe një person i dyshuar lidhur me këtë rast.

Sulmi i parë ndodhi në lokalin ‘Mid Midnight’,transmeton Indeksonline. Teksa po largoheshin nga vendi i ngjarjes të dyshuarit kanë shtënë me armë edhe në lokalin e dytë me emrin ‘A Arena Bar’.

Një automjet me ngjyrë të errët është parë duke u larguar nga vendndodhja, 12 milje në lindje të Frankfurtit.

Djali i menaxherit të njërit prej lokaleve kishte deklaruar se viktimat janë njerëz që i njohin me vite dhe se dy nga të vdekurit ishin pjesë e stafit.

ZGJEDHJET PARLAMENTARE

MË TË LEXUARAT