Connect with us

Lajme

Paketa anti-KÇK, shumica voton sot ligjin për agjencinë

Publikuar

me

Qeveria dërgon në Kuvend një tjetër nismë të paketës anti-KÇK, ligjin për agjencinë që administron pronat e sekuestruara dhe konfiskuara nga krimi.

Në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë do të votohet që projektligji të futet me procedurë të përshpejtuar në punimet e Kuvendit në datat 20-21 shkurt, të diskutohet ne komisione dhe më 5 mars të votohet në seancë plenare.

Burime të A2 konfirmojnë se në të njëjtën datë është parashikuar të votohet dhe akti normativ mbi bazën e të cilit po vepron OFL (Operacioni Forca e Ligjit).

Sot do të votohen dhe ndryshimet në ligjin për Gjykatën Kushtetuese për mënyrën e betimit të anëtarëve të saj.

Po ashtu dhe ndërhyrjet në statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve duke i dhënë më shumë kompetencë ILD në hetimin dhe ndëshkimin e magjistratëve për të cilët raportohen shkelje./ A2 CNN

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com