Connect with us

Kosovë

Nuk ikë Lumezi por vjen Demelezi: Kurti emëron një tjetër zv.ministër

Publikuar

me

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Imri Demelezi, zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media.

“Kurti, me këtë rast, i ka uruar Demelezit punë të mbarë dhe suksese të vazhdueshme”, thuhet në njoftim.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Sport2 mins ago

Lojërat Olimpike: Kampioni i notit dënohet me 8 vite – rezulton pozitiv në testet e Anti-dopingut

Kosovë3 mins ago

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për taksën

Kosovë14 mins ago

Mustafa përfundon takimin me deputetët e LDK-së, pritet të takohet me Kurtin

Lajme21 mins ago

Reagon UET: Arrestimi i Çilit nuk ka asnjë lidhje me veprimtarinë tonë

Kosovë25 mins ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi35 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë36 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme37 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport46 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë47 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme53 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme55 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme57 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë58 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme1 hour ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com