Connect with us

Sport

Njihuni me trajnerin më të ri në historinë e futbollit, është i Real Madridit

Publikuar

me

Jordan Hadaway e mori përsipër udhëheqjen e skuadrës së pestë të Ligës së Veriut në Uells, në nëntor.

Adoleshenti është gjithashtu një produkt i Real Madridit, që e sollën Jordanin për një seri leksionesh dhe seancash trajnimi në shtëpinë e tyre ‘Santiago Bernabeu’, transmeton lajmi.net.

Kjo bëri që ai të bëhet një anëtar i paguar plotësisht i ekipit Caerwys që është në pronësi të klubit spanjoll në Mbretërinë e Bashkuar.

Duke folur për SportBible, ai kujtoi: “Unë u rekomandova te klubi, i cili priti që unë të përfundoja licencën time të UEFA B, dhe tani jam një nga anëtarët e stafit të Real Madridit”.

“Është një pozicion mjaft i privilegjuar – duke i fërkuar supet me lojtarë si Raul, Alvaro Arbeloa, Roberto Carlos dhe Santiago Solari – dhe unë e dua këtë punë”.

Jordan fillimisht ishte trajner i përbashkët në Flintshire minnows Caerwys përpara se partneri i tij Ethan Jones të sëmurej dhe iu desh të merrte pushim.

Dhe i riu beson se mosha nuk është pengesë për të urdhëruar respektin në dhomën e zhveshjes – duke shpjeguar se, nëse jeni mjaft i mirë, jeni mjaft i moshuar. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com