Connect with us

Kosovë

Njihuni me shoferen e taksisë nga Rahoveci

Publikuar

me

Rinora Nurshaba nga Rahoveci së fundmi ka filluar ta ushtrojë profesionin e shoferës së taksisë.

E veçantë e punës së saj është fakti se ajo punon vetëm me pasagjere të gjinisë femërore, gjë e cila është mirëpritur nga qytetarët e Rahovecit.

Komentet që i merr ajo gjatë orarit të punës janë të shumta, ndër to janë vetëm fjalët e mira dhe përgëzimet për punën që ajo bën.

Rinora në një emision televiziv ka treguar se puna e saj është pritur teper mirë, sidomos nga gratë të cilat nuk vozitin.

“Femrat ndihen komode, janë më të lira që të udhëtojnë me neve si shofere gra dhe vazhdimisht na falenderohen që ua kemi mundësuar t’i ndihmojmë t’i  plotësojnë nevojat e tyre ditore”, ka thënë ajo për RTV Dukagjini

Vozitëset gra të kompanisë Radio Taxi, punojnë me orar rotativ. Orari i paraditës fillon në ora 08:00 deri në ora 16:00 dhe orari i pasditës fillon nga ora 16:00 deri në ora 23:00.

Kjo kompani ka synim të shndërrohet në ndërmarrje esenciale dhe në këtë mënyrë të fillojë e të ushtrojë edhe aktivitete të tjera, në mënyrë që të sigurojnë më shumë të ardhura.

Adelina Paçarizi e cila drejton shoqatën e cila ua mundëson grave edhe aftësimin në vozitje për t’i punësuar pastaj si shofere të taksisë, thotë se problemi qëndron se kanë në dispozicion vetëm një veturë.

Kjo po bën që të mos arrijnë t’i plotësojnë të gjitha kërkesat e klienteve dhe na e pamundëson fitimin më të madh të të ardhurave.

Advertisement
Sport8 seconds ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme2 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë2 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme4 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë20 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport23 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme30 mins ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë36 mins ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme45 mins ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë52 mins ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë1 hour ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Lajme1 hour ago

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Lajme1 hour ago

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

Kosovë1 hour ago

Polemika në Kuvend për fillimin e vitit shkollor, opozita kritikon

Lajme1 hour ago

Antarësimi në BE, Presidenti: Shqipëria s’do të sakrifikojë as për kokën e Metës e as Ramës

loading...

MË TË LEXUARAT