Connect with us

Kosovë

Nitaj për reciprocitetin: A i bjen që Kosova ta ketë pjesë të saj Serbinë në Kushtetutë, siç e ka Serbia Kosovën

Publikuar

me

Zyrtari i AAK-së, Muharrem  Nitaj, shkruan lidhur me paralajmërimin e Kurtit për reciprocitet me Serbinë.

Ai pyet se a nënkupton kjo që ‘edhe Kosova ta përfshijë Serbinë si pjesë të saj’ në Kushtetutë, ashtu sic e ka ‘Serbia Kosovën’.

Ai shkruan:

Reciprocitet i plote me Serbine!!!

A po i bjen kjo qe meqe Serbia ne Kushtetuten e vet e ka Kosoven pjese perberese te saj, edhe Kosova, ne duhet ta perfshije Serbine si pjese integrale te territorit te vet!

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com