Connect with us

Kosovë

Mlladiq nuk vdiq, vazhdon të kalbet në burg: Deklarohet Tribunali i Hagës

Publikuar

me

Gjykata e Hagës ka mohuar informacionet mbi vdekjen e Ratko Mlladiqit, të cilat u shpërndanë në të gjitha mediat në rajon.

Zëdhënësja e Gjykatës së Hagës, Helen Elgston ka mohuar lajmin për N1 duke thënë se të gjitha këto janë informacione të pavërteta.

“Informacioni për vdekjen e Ratko Mladiqit është i pasaktë dhe ne e mohojmë atë”, i tha N1, transmeton Periskopi.

E pyetur për gjendjen shëndetësore të Mlladiq, ajo ka thënë se nuk japin komente mbi këtë çështje.

Po ashtu djali i tij Darko Mladiq mohoi informacionin për vdekjen

“Unë mendoj se unë do të jem i pari që do të dëgjoja që babai im vdiq” i tha ai.

Kujtomë se  ky informacion u dha përmes rrjetit social Tëitter nga Ministrja e Jashtme e Bosnjës, Bisera Turkoviq, në emër të së cilës ishte hapur një profil i rremë./Periskopi/

 

 

Advertisement
loading...

MË TË LEXUARAT