Connect with us

Lajme

Mizrahi: Unë jam Rashela, hebreje krenare nga Maqedonia

Publikuar

me

Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të quajtur tabelë në Ministri.
“Ende pa u futur në qeveri si ministre e parë e komunitetit hebre u shënjestrova nga sulme antisemitike .Sulmet ndaj meje u intensifikuan kur paraqita dëshmi se Ministria ishte jofunksionale. Më në fund histeria e LSDM-së kundër një çifute Mizrahi përfundoi me një shfaqje teatrale të quajtur Tabela në Ministri, pyetni Milla Carovskën ku është tabela. Unë jam Rashella Mizrahi, një grua krenare, hebreje nga Maqedonia” theksoi Mizrahi.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com