Connect with us

Kosovë

Ministria e Besnik Bislimit deklarohet për zhvendosjen e fotos së Presidentit Thaçi

Publikuar

me

Pas pyetjeve të drejtuara në Zyrën për Informim të Ministrisë së Financave dhe Transfereve lidhur me largimin e fotos së presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, nga zyra e ministrit Besnik Bislimi, zyrtarët e MFT-së thanë se kjo ka ndodhur për shkak të riaranzhimit të zyrës.

Me këtë rast është bërë edhe zhvendosja e fotografisë së kreut të shtetit.

“Ju njoftojmë se në Zyrën e Ministrit të Financave dhe Transfereve është bërë një riaranzhim i zyrës dhe në këtë rast është zhvendosur fotoja e Presidentit Hashim Thaçi në një pjesë tjetër të zyrës”- thuhet në përgjigjen e MFT-së njofton Klan Kosova.

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com