Connect with us

Lajme

Mickoski kthen kokën anash, kur sheh flamurin kuq e zi në ‘sakon’ e Kasamit (FOTO)

Publikuar

me

Dje, kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ratifikoi protokollin për antarsimin e vendit në NATO. Në këtë ceremoni, të pranishëm ishin edhe figura të ndryshme nga jeta politike dhe ambasadorë të huaj.

I ftuar nga presidenti, Stevo Pendarovski ka qenë kreu i Besës Bilall Kasami, i cili ka ndjekur nga afër votimin e protokollit. Kasami ka qenë i ulur afër kreut të VMRO-së, Hristijan Mickoski, ku edhe më pas kanë shpërthyer rrjetët sociale se Besa është e afërt me VMRO-në. Por, siç mund të shihet edhe në fotografi, Mickoski ka kthyer kokën në anën tjetër kur e ka parë se në “sakon” e Kasamit është i vendosur flamuri kuq e zi.

Edhe pse në shumë media është përfolur për një përafrim të mundshëm mes dy partive opozitare, por një gjë e tillë doli që nuk është e vertetë, sepse VMRO-ja ende nuk duket e reformuar dhe nuk e ka tejkaluar çështjen e nacionalizmit. Ndryshe, Kasami ka qenë kryetar i parë i një partie shqiptare në vend i cili është takuar me kreun e VMRO-së në sy të opinionin publik.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com