Connect with us

Lajme

Meta: Shqiptarët e Luginës së Preshevës të unifikuar të marrin pjesë në zgjedhje në Serbi

Publikuar

me

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, iu ka bërë thirrje forcave politike të Luginës së Preshevës që të jenë të unifikuar.

Meta thirrjet përveç partive politike iu drejtuar edhe popullësisë shqiptare atje.

Kreu i shtetit shqiptar fton të gjithë për pjesëmarrje masive sepse vetëm kështu mund të arrihen qëllimet e planifikuara.

Postimi i plotë i Metës:

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com