Connect with us

Lajme

Mesazhi i djalit të Feta Alimit

Publikuar

me

Nga i biri i Feta Alimit, Burim Alimi lexone shkrimin më poshtë:
Jemi perball me shume sfida tash e 2vite e Saher qe na e kane thene ose kemi ndegju gojat e liga se po behet Kurban i Z.S ndoshta apo jo… Shqipetari lidhet njeher per fjale e një Bese e ka ,I kemi qendru ketyre fjalëve Kurban nuk do te thotë të shkosh ne burg, Kurban do te thot te mos jesh i lirë , dhe ne e dijm se ka pasur dhe ka ne parlament jashte parlamentit , në qeveri jashte qeverie, në politik njerëz që janë Kurban edhe pse se kanë parë nje dit derën e Burgut se nuk jan te lirë te mendojn po nuk u thane qka te mendojn , nuk janë te lirë te flasin po nuk ju thanë qfar duhet te flasin ata janë Kurban Fetau JO Fetau Jo …!
Kemi njohur burra dhe Po njohim burra qe po bejne burg dhe kan bere burg , qe jeni te lire edhe pse jeni ne burg , te lire dhe pas (se ka te beje sa i lirë je në mendje, jo sa të lira i ke duart), ka të burgosur pafund sotë nga keto që jane te lirë e që qeverisin ne emer te kujtdo nje katalog i tere njerëzish qe 20vite pushtet !
Prandaj lerëni me fjalët vesh e m‘vesh thotë Populli!
Mos harroni se Trimi nuk ngutet prej trimërie e jo pi Tutes…!
Ato qe na llogarisin shoke e dashamir un Burim Alimi ju them na përkrahni me 12prill se edhe pak ka mbetur miq e dashamir mos na lini ne gjys te rrugës .
T‘fala.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com