Connect with us

Lajme

Menduh Thaçi për Zërin e Amerikës: Nuk mbyll derë për paraqitje të përbashkët me LSDM-në në zgjedhjet parlamentare

Publikuar

me

Nëse LSDM dëshirojnë të fillojnë bisedimet serioze me ne, duhet të kenë mesazhe të qarta se nuk planifikojnë BDI-në t’i kenë më në pushtet, thotë lideri i PDSH-së Menduh Thaçi nëintervistë për Zërin e Amerikës.

Thaçi thotë se është i kënaqur që në Kuvend është miratuar protokolli për anëtarësim në nATO, si angazhim shumëvjeçar i të gjithë forcave avancuese në shtet. Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe koalicionet e mundshme, ai thotë se fillimisht do të bisedojnë për koalicionim me partinë maqedonase me të cilën edhe tani janë në koalicion, ndërsa ajo është LSDM, por thotë se nëse ata dëshirojnë bisedime serioze me ta, duhet të kenë mesazh të qartë se nuk planifikojnë që BDI-ja të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm./TV21

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com