Connect with us

Lajme

Mbaron debati për pr/ligjin për PP, Kuvendi vazhdon me seancën e 136

Publikuar

me

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi njoftoi se ka mbaruar debati në lidhje me pr/ligjin për Prokurorinë Publike. Votimi do të bëhet pasi që koordinatorët e grupeve parlamentare të sigurojnë shumicën e nevojshme.
Xhaferi njoftoi se nga ora 22:00, Kuvendi do të vazhdoj me seancën e 136.Në seancën e re, në rend dite është debati për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi për shkelje të Kushtetutës, propozim ligji për personat e paevidentuar në Librin Amë, propozim ligji për ndryshimet në Kodin Zgjedhor në procedurë të shkurtuar, propozim ligji për ndryshimet në ligjin për letërnjoftimet.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com