Connect with us

Lajme

“Maxhar Telekom” sot vazhdon në gjyq

Publikuar

me

Në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon procesi gjyqësor për rastin “Maxhar Telekom”. Ky proces udhëhiqet kundër ish-drejtorit gjeneral dhe drejtorit financiar të “Telekomit Maqedonas”, Atila Senderei dhe Rolf Plat, si dhe personave të tjerë për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe arritjen e marrëveshjeve fiktive për shërbime konsultative me firma nga Qipro.
Rasti është në duart e gjykatëses Lenka Davitkova. Procesi gjendet në procedurë të dëshmive dhe se po merren në pyetje dëshmitarë të propozuar nga Prokuroria, ndërsa prokurore e këtij rasti është Lile Stefanovska. Ky rast filloi të procesohet në vitin 2011 dhe më pas kaloi në kompetencë të Prokurorisë Speciale. (INA)

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com