Connect with us

Sport

Man Utd i vendosur për të nënshkruar me dy yjet e Premierligës

Publikuar

me

Ole Gunnar Solskjaer i dëshiron me patjetër dyshen angleze të cilët po shkëlqejnë me skuadrat e tyre respektive Leicester e Aston Villa.

Sipas asaj që bëhet e ditur nga Sky Sport, shefi i Djajve të Kuq Ed Woodward është i gatshëm të shpenzojë deri në 160 milionë funte për të dy lojtarët së bashku, shifër e cila mund të rritet nëse haset rezistencë nga dy klubet angleze, transmeton lajmi.net.

Arsyeja e kësaj emergjence për ta përforcuar mesfushën para reparteve tjera është largimi eventual i Paul Pogbas, i cili, sipas tabloideve spanjolle dhe britaneze, është çdoherë e më afër Real Madridit.

Manchester United gjendet në poziten e tetë në tabelë në eliten e futbollit anglez, për rrjedhojë janë larg top katërshes i cili ishte synimi kryesor të sezonit. /Lajmi.net/

Advertisement
Kosovë7 mins ago

Presidenti Thaçi ndan “Urdhërin e Lirisë” për presidentin amerikan Donald Trump

Lajme16 mins ago

DW: Pse ndodhet Rama në Gjermani?

Sport17 mins ago

Bale në qendrën stërvitore, kështu pritet nga tifozët e Tottenhamit

Kosovë24 mins ago

Kuvendi shkon në pauzë – Periskopi

Sport37 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme39 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë40 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme42 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë58 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport1 hour ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme1 hour ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë1 hour ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme1 hour ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë1 hour ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë2 hours ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

loading...

MË TË LEXUARAT