Connect with us

Kosovë

Ky është programi qeverisës i Naim Fetahut për Podujevën

Publikuar

me

Kandidati për kryetar të Podujevës nga Partia Demokratike e Kosovës, Naim Fetahu, ka treguar se ku do të fokusohet programi i tij me të cilin synon që t’i fitojë zgjedhjet e 15 marsit.

“Unë i siguroi qytetarët se nuk do të ketë hakmarrje siç po ndodh aktualisht në sektorin e arsimit. Megjithatë do t’i ndëshkojë ata që nuk e kryejnë punën si duhet, pa dallime partiake”, është shprehur Fetahu.

Ai ka thënë se programi i tij do të fokusohet në mbështetjen e bizneseve të vogla dhe diasporën.

“Programi im do të fokusohet në mbështetjen e bizneseve të vogla, krijimin e vendeve të reja të punës, rikthimin e atyre që e kanë lëshuar Podujevën, brenga jonë më e madhe është diaspora”

Gjendejn e Komunës së Podujevës, Fetahu e quajti të patolerueshme.

“Është e patolerueshme gjendja e Komunës sonë, unë premtoj se do ta ndryshojë këtë gjendje nga 15 tetori. Nuk mund të pajtojë me gjendjen në të cilën është Podujeva”, shtoi Fetahu.

Advertisement

Translate Article

MË TË LEXUARAT