Connect with us

Kosovë

Ky është kandidati i parë për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Publikuar

me

Pas zgjedhjes së Agim Veliut si Ministër i Punëve të Brendshme, qyteti i Podujevës ka mbetur pa kryetar.

Zgjedhjet në atë komunë do të mbahen tash me 15 mars.

 

 

Partitë e mëdha ende nuk kanë dal me propozimet dhe kandidatët e tyre.

Por, tashmë e kem një kandidat për kryetar komune në zgjedhjet e marsit.

Partia e Ballit Kombëtar Demokratik, dega në Podujevë, ka propozuar për  kandidat, Gazmend Islamin.

Ky i fundit mbetet të shihet se a do ta pranoj propozimin e partisë.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com