Connect with us

Kosovë

Kurti takon Ilir Metën: Duam ta shtojmë bashkëpunim me Shqipërinë sepse është nevojë

Publikuar

me

Presidenti I Shqipërisë Ilir Meta, ka uruar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për marrjen e detyrës së re.

‘Është kënaqësi e veçantë. Ju uroj  suksese. Mbetem me shumë shpresë së Qeveria Kurti do ta shfrytëzojë të gjitha mundësitë që të jetë shembull për rajonin”, tha Meta.

Kurti tha se duan ta shtojnë bashkëpunimin me Shqipërinë, sepse është nevojë.

“Ka kaq shumë fusha ku edhe mund të realizojmë marrëveshjet e nënshkruara por pse jot ë ketë 4edhe të reja”, tha Kurti.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com