Connect with us

Kosovë

Kurti nesër për herë të parë në Tiranë si kryeministër, kjo është agjenda

Publikuar

me

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, vizitën e parë jashtë vendit në këtë cilësi do ta bëjë në Shqipëri.

Në vizitën si kryeministër, në agjendën e Kurtit janë paralajmëruar takie me kryeministrin Edi Rama, kryetarin e  Kuvendit Gramoz Ruçi, preisdnetin Ilir Meta dhe kryetatin e PD-së Lulzim Basha.

Rama e Kurti do të mbajnë konferencë të përbashkët.

 

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com