Connect with us

Kosovë

Koronavirusi: Kujdes me këtë email, Dikush po e çon në emër të OBSH-së dhe ua merr paswordin

Publikuar

me

Përhapja e koronavirusit po alarmon botën.Së fundmi kanë nisur edhe rastet e abuzimit.Një email fake ka qarkulluar këto ditë dhe ka shqetësuar njerëz të shumtë.

Duket sikur ky email vjen nga OBSH në lidhje me koronavirusin, por duhet të bëni kujdes.

Në këtë Email ju kërkohet që të vendosni emailin dhe passwordin tuaj , që të shkarkoni një dokument i cili përmban këshilla për këtë virus.Duhet të bëni kujdes pasi bëhet fjalë për një mashtrim.Më poshtë po ju tregojmë një shembull të emailit që mund të mbërrijë në adresën tuaj.

Në asnjë mënyrë nuk duhet të vendosni fjalëkalimin dhe adresën tuaj./Hapur.al

Advertisement

REKLAMA
Kosovë4 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport4 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë5 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë5 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë5 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë6 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport6 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë6 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë7 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë7 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë7 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com