Connect with us

Sport

Komuna ‘uzurpon’ karriget VIP – Rahoveci gati për Final 8 të Kupës së Kosovës

Publikuar

me

Ajo që bie në sy është interesimi i jashtëzakonshëm për ta parë këtë garë – ku do të luajnë tetë skuadra.

Por një tjetër fakt interesant është që në sallën ‘Mizahir Isma’ vërehen karriget e shumta në parket, të cilat po quhen ‘VIP’, shkruan lajmi.net.

Pothuajse gjysma e tyre janë të rezervuara për zyrtarët komunalë, e që nuk dihet numri saktë aktualisht.

Kjo po kritikohet nga shumica e qytetarëve të Rahovecit nëpër rrjetet sociale, të cilët janë të interesuar për të shijuar spektaklin që nis nga sot deri më 15 shkurt.

Gjithashtu do të garohet edhe për Kupën në Ligën e Parë, si dhe në konkurrencën e femrave, ku tashmë dihet finalja Mabetex Prishtina – Bashkimi.

Ndeshjet pritet të jenë shumë interesante dhe dramatike.

Kjo është hera e dytë radhazi që “Final 8” i Kupës mbahet në Rahovec.

Skuadrat kanë premtuar se do të japin maksimumin, duke i kushtuar rëndësi të madhe trofeut.

E martë, 11 shkurt

14:00 Vëllaznimi – Istogu (Kupa e Ligës së Parë)

16:30 Grupi D Peja – Ponte Prizreni

19:00 Grupi A Rahoveci – Trepça

E mërkurë, 12 shkurt

14:00 AS Prishtina – Drita (Kupa e Ligës së Parë)

16:30 Grupi B Bashkimi – Feronikeli

19:00 Grupi C Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli

E enjte, 13 shkurt

14:00 Finalja e Ligës së Parë

16:30 Gjysmëfinalja e Parë

19:00 Gjysmëfinalja e Dytë

E shtunë, 15 shkurt

17:30 Finalja e Femrave

20:30 Finalja e Kupës së Kosovës. /Lajmi.net/ 

Lajme34 mins ago

“Po del nga binarët”, Eni Vasili shpërthen keq ndaj të ftuarit në studio: Mos provoko, s’më mëson dot mua

Lajme60 mins ago

Negociatat me PD, Fatmir Mediu zbulon dy kërkesat që i ka bërë Lulzim Bashës për 25 Prillin

Kosovë1 hour ago

Haziri: PDK duhet të mbetet në opozitë

Bota2 hours ago

Kriza qeveritare në Itali, çfarë ndodh nëse Conte jep dorëheqjen

Lajme2 hours ago

Bekim Sali kandidat i ASH-AAA për kryetar të Çairit? Ja si përgjigjet Skender Rexhepi

Lajme2 hours ago

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Lajme2 hours ago

Pedagogia e pyet ‘live’ se kur do të largohet nga politika, Rama heq mikrofonin dhe befason me reagimin

Bota3 hours ago

Kurti: Me administratën Biden do të jetë ndryshe

Religjion3 hours ago

Njevoja e njeriut për fenë – Hoxhë Ibrahim Alija

Kosovë3 hours ago

“Tri zgjidhje kryesore” për finalen me Serbinë, ndizet përsëri alarmi për Kosovën

Lajme3 hours ago

U nis për kryeministër, u bë Avokat i Popullit! Ende s’dihet se kush do të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit

Lajme4 hours ago

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Shëndetësi4 hours ago

Si të kujdeseni për sytë tuaj tani që jeni para ekraneve më shumë se kurrë më parë

Kosovë4 hours ago

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Shëndetësi4 hours ago

Nuk jemi të vetëdijshëm sa i dëmtojnë dhëmbët disa shprehi: Shmangni këto gjëra

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com