Connect with us

Sport

KB Rahoveci e fiton ‘trillerin’ ndaj KB Trepçës, kalon në gjysmëfinale të Kupës

Publikuar

me

‘Vreshtarët’ arritën që me një paraqitje të jashtëzakonshme në pjesën e dytë, të përmbysin rezultatin, për t’iu bashkuar KB Pejës në gjysmëfinale.

Pjesa e parë e ndeshjes u takoi mysafirëve nga Mitrovica.

KB Trepça arriti që çerekun e parë ta fitoi me rezultat 22:20, ndërsa në çerekun e dytë rriti epërsinë, duke e fituar 23:17, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me rezultat të përgjithshëm 45:37.

KB Rahoveci, japi shenjat e para rikthimit në pjesën e dytë, kur e fitoi çerekun e tretë me rezultat 24:23.

Përmbysja e madhe erdhi në çerekun e katërt, të cilin KB Rahoveci e fitoi 36-27./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com