Connect with us

Sport

KB Peja në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Publikuar

me

Skuadra pejane në ndeshjen e parë Final 8 ka mposhtur Ponto Prizrenin me rezultat 95-85, në palestrën ‘Mizair Isma’ në Rahovec.

Me 28 pikë, Henrik Sirko ishte lojtari më i dalluar te KB Peja, që dominoi këtë përballje.

Për ditën e sotme, është planifikuar edhe një ndeshje, ku KB Rahoveci takohet me KB Trepçën./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Kosovë1 min ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi11 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë12 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme13 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport22 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë23 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme29 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme31 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme33 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë34 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme38 mins ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Lajme41 mins ago

Gjashtë nxënës helmohen gjatë mësimit në Fier

Kosovë45 mins ago

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

Kosovë56 mins ago

Isa Mustafa shkon në Kuvend: Takohen me Kurtin për taksën

Lajme1 hour ago

Taravari thirrje BDI-së: Bashkoni voton shqiptare, bëni koalicion me PDSH-në dhe Vesel Memedin

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com