Connect with us

Lajme

Kasami për hir të votës opozitare, pranuam që të ketë një koalicion trepalësh

Publikuar

me

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilall Kasami në studion e emisionit “Click Plus” tha se me vendim të kryesisë së partisë së tij para më shumë se një muaji ka pranuar që të ketë koalicion trepalësh.

“Për hir të votës opozitare, pranuam që të ketë një koalicion trepalësh, që të futet edhe një parti shtesë që është pjesë e Qeverisë aktuale. Nga ai moment e deri më sot nuk patëm një sqarim të opinionit, jo për Lëvizjen Besa, se përse nuk pati së paku një takim të tre liderëve të partive politike që të shohim se a është i mundur apo jo një koalicion i tillë”, tha Kasami.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com